WAWA Design Festiwal

Oceń post

W dniach 5–14 września 2014 w SOHO Factory trwa druga edycja warszawskiego festiwalu designu WAWA DESIGN FESTIWAL. W tym roku pod hasłem PRZYNALEŻNOŚĆ.

Soho Design Festiwal

Po zeszłorocznym sukcesie organizatorzy postanowili rozbudować ofertę festiwalowych wydarzeń. Przez 10 dni, od 11:00 do 19:00, na terenie SOHO Factory  można oglądać, dotykać, kupować i poddawać dyskusji wszystko, co związane ze sztuką projektowania. Wystawy, pokazy filmowe, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu jak to, kim i skąd jesteśmy, wpływa na to, co tworzymy.

wawa design festiwal

wawa design festiwal

wawa design festiwal

Fot. W jak Wnętrze – beton w różnych odsłonach ciągle modny

-Tegoroczna edycja WAWA Design Festiwal ma unaocznić Gościom festiwalu, a także nam samym – ludziom na co dzień związanym z tworzeniem i promowaniem sztuki użytkowej, jak znacząco na projektach odbija się to, kim jesteśmy. Każdy z nas rodzi się z pakietem zakodowanych danych, które wpływają na wszystko, co robimy. To, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat jest determinowane tym, skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy czy do jakiego środowiska przynależymy. W designie te zależności odbijają się wyjątkowo wyraźnie – podkreślają kurator festiwalu Iwona Kowalczyk i Viola Orzechowska ze Stowarzyszenia DizajnSkłaD.

wawa design festiwal

 wawa design festiwal

wawa design festiwal

wawa design festiwal

Fot. W jak Wnętrze – Wawa Design Festiwal

Oprócz nowo zaprojektowanych prac, wielu twórców wybrało projektowo up-cykling, czyli przerabianie, rewitalizowanie rzeczy starych i tworzenie z nich odnowionych lub zupełnie nowych przedmiotów.

wawa design festiwal

wawa design festiwal

wawa design festiwal

Wawa Design Festiwal (10)

Wawa Design Festiwal (13)

Wawa Design Festiwal

Wawa Design Festiwal

Wawa Design Festiwal

Fot. W jak Wnętrze – design z up-cyklingu

WAWA DESIGN FESTIWAL od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa w przestrzeni miejskiej. W tym roku na stołeczną część festiwalu składają się trzy elementy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi Warszawą, cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak”, prezentująca projekty stołecznych projektantów, oraz pokaz prac dyplomowych studentów m.in. wydziałów wzornictwa i architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Festiwal jest jednak imprezą ogólnopolską, a ambicją organizatorów jest prezentacja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców. Do wspólnego konstruowania tegorocznej edycji zaproszeni zostali również kuratorzy m.in z Poznania by warszawskiej publiczności pokazać wystawy prezentowane wcześniej między innymi na Poznań Design Days czy WrocLove Design. W ramach Festiwalu odbędą się Targi wyRÓBkup, gdzie projektanci zaprezentują nie tylko swoją twórczość, ale także swój warsztat (13-14.09, Soho Factory).

 Wawa Design Festiwal

Fot. W jak Wnętrze, „Projekt Warszawiak” w ramach Wawa Design Festiwal

Wawa Design Festiwal Wawa Design Festiwal Wawa Design Festiwal (29) Wawa Design Festiwal (21) Wawa Design Festiwal (24) Wawa Design Festiwal (25) Wawa Design Festiwal Wawa Design Festiwal Wawa Design Festiwal

Fot. W jak Wnętrze – Wawa Design Festiwal w SOHO Factory

W miniony weekend odbyła się V Edycja Warszawskich Targów Designu – WZORY (7.09.2014, Królikarnia). Poniżej pokazujemy to co nam wpadło w oko.

Wawa Design Festiwal

Wawa-Design-Festiwal-

Soho Design Festiwal

Soho Design Festiwal

Soho Design Festiwal

Wawa Design Festiwal

Wawa Design Festiwal

Fot. W jak Wnętrze, 7 września 2014 w Królikarni odbyła się w ramach Wawa Design Festiwal – V Edycja Warszawskich Targów Designu WZORY

W tym roku do organizatorów dołączyło Stowarzyszenie Projektantów DizajnSkłaD. Festiwal powstaje we współpracy z największym stołecznym centrum artystycznym SOHO Factory oraz Miastem Stołecznym Warszawa. Tegoroczną edycję festiwalu honorowym patronatem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wydarzeniu patronuje Narodowe Centrum Kultury i Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Imprezie towarzyszą wykłady i warsztaty  organizowane przez Oddam Odpady, czyli dużo ekologi. Impreza trwać będzie do końca tygodnia (do 14 września 2014),  możecie tam dotrzeć m.in. na rowerze :)

Wawa Design FestiwalFot. W jak Wnętrze – dizajnerskie rowery Wawa Design Festiwal

Share Button
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: