Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021

Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021
5 1 głosy

Oprócz mariażu kolorów szarości 17-5104 Ultimate Gray i cytrynowego żółtego 13-0647 Iluminating wytypowanego przez Instytut Pantone na kolor roku 2021, będziemy mieć do czynienia również z innymi trendami kolorystycznymi. Jak co roku, również Dulux i Benjamin Moore typują kolory roku. Zobaczcie jaką mamy kolorystyczną alternatywę.
kolor roku 2021 wg Pantone
Fot. Dulux – trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021: połączenie szarości z żółcią

Kolor roku według Dulux MOC ZIEMI
Eksperci Dulux wybrali na kolor roku 2021 „Moc Ziemi”, który pozwala nam wrócić do natury i cieszyć się prostotą. Ciepła, ziemista barwa zapewnia poczucie stabilności. Ciepły, neutralny i inspirowany naturą będzie stanowił idealne tło dla innych kolorów. Każdego roku specjaliści wraz z zespołem najlepszych międzynarodowych projektantów wnętrz omawiają trendy, które będą wpływały na wszystkie aspekty naszego życia. Na tej podstawie wybierany jest jeden kluczowy kolor, który odzwierciedla nastrój danego momentu.

kolor roku 2021 według Dulux Moc Ziemi

Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal

Fot. Dulux – kolor roku Moc Ziemi w strefie dziennej – prosta elegancja

Zobaczcie jak można zastosować go w domu. Specjaliści z Dulux stworzyli kilka palet kolorystycznych skupionych wokół Koloru Roku:

1. Połącz Kolor Roku 2021 z ponadczasowymi kolorami ziemi – relaks
Łącząc Moc Ziemi z paletą kolorów ponadczasowych stwórz relaksującą i nieformalną jadalnię, salon czy sypialnię. Kolory te utworzą idealne tło do wystroju w różnych stylach – tradycyjnego lub nowoczesnego. Pamiętaj, że idealnie współgrając z rękodziełem i materiałami naturalnymi.
• Kolory: E7.10.53 i E4.22.49
Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal
Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal
Fot. Dulux kolor roku Moc Ziemi

Można również połączyć Moc Ziemi z paletą bezpiecznych i lubianych kolorów, aby uzyskać ciepłe i przyjemne wnętrze. Subtelne i eleganckie odcienie pasują do dodatków oraz mebli w stylu vintage i elementów np. z miedzi czy złota.
• Kolory: E7.10.53, EN.01.81, E0.04 67, F1.04.56.
Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal
Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal
Fot. Dulux kolor roku Moc Ziemi – spokojna elegancja


2. Połącz ciepłe odcienie czerwieni i różu z Kolorem Roku 2021 – sypialnia
Możesz odważnie i oryginalnie połączyć Kolor Roku 2021 Moc Ziemi z wyrazistymi różami i czerwieniami z ekspresyjnej palety kolorów. Takie połączenia z kolei świetnie współgrają z nowoczesnymi meblami, wzorami graficznymi i jasnymi drewnianymi podłogami.
• Kolory: E7.10.53, A5.33.39, B8.38.44, C5.39.34.
Trendy kolorystyczne 2021
Trendy kolorystyczne 2021
Trendy kolorystyczne 2021
Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi

Fot. Dulux kolor roku Moc Ziemi z czerwieniami i różami

3. Połącz się z naturą, dzięki naszym trendom kolorystycznym na rok 2021
Wpuść przyrodę do środka dzięki naszym barwom Ziemi w odcieniach niebieskiego i zieleni równoważonych Kolorem Roku 2021 Dulux Moc Ziemi. Te kolory świetnie łączą się z naturalnym drewnem, starymi meblami po renowacji, ceramiką i roślinami.
• Kolory: E7.10.53, S2.18.28, T1.23.25.
kolor roku według dulux Moc ZiemiTrendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean TealTrendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal
Fot. Dulux – kolor roku Moc Ziemi z zieleniami i niebieskościami

Kolor roku 2021 według Benjamin Moore – AEGEAN TEAL

Kolor Aegean Teal 2136-40 zwany również kolorem cyraneczki to harmonijne i wyraziste połączenie niebiesko-zielonego oraz szarego odcienia. To kolor wywodzący się z szerokiej gamy odcieni składowych otaczającego środowiska, kolor zrównoważony o średnim nasyceniu. Kolor, który uzupełnia i wzmacnia pozostałe barwy z palety Color Trends 2021, perfekcyjnie łącząc ciepłe i chłodne odcienie.Kolor roku 2021 według Benjamin Moore – AEGEAN TEAL
Kolor roku 2021 według Benjamin Moore – AEGEAN TEAL

Fot. Benjamin Moore – kolor roku Aegean Teal

Atrakcyjność koloru roku „Aegean Teal” w dużej mierze polega na jego wszechstronności. To kolor, który stanowi zrównoważoną alternatywę dla granatu lub zieleni. Nie jest to „krzyczący odcień”, ale wyjątkowy kolor idealny nie tylko do wykończenia ścian, ale również drzwi wejściowych, stolarki czy mebli.
Fot. Benjamin Moore – kolor roku Aegean Teal
Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal

„Aegean Teal” może być kolorem samodzielnym lub można go połączyć z innymi barwami. Dlatego też został wprowadzony wraz z uzupełniającą paletą jedenastu odcieni ziemi. Gama rozciąga się od delikatnych kremowych tonów po nasycony, fioletowo-brązowy i ciepły róż brzoskwiniowy. Paleta ma kojący, optymistyczny charakter i niezobowiązującą elegancję.
Paleta COLOR TRENDS 2021 czerpie inspiracje z odcieni natury oraz kolorów spotykanych w kuchni, stanowiącej obecnie centralny punkt każdego domu. To kolory naturalnej żywności – owoców, warzyw i jaj przepiórczych.
•	Paleta COLOR TRENDS 2021
•	Paleta COLOR TRENDS 2021 •	Paleta COLOR TRENDS 2021
Fot. Benjamin Moore – kolor roku Aegean Teal

• Jeśli nie jesteśmy gotowi na pomalowanie całego pokoju w Kolorze Roku 2021, możemy wykorzystać ten odcień na inne sposoby, np. odnawiając kuchenne szafki świeżą warstwą farby w odcieniu „Aegean Teal”. I koniecznie pamiętajcie o złotych lub miedzianych dodatkach, które z tym kolorem pięknie się komponują.

Trendy kolorystyczne 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal
Fot. Benjamin Moore – kolor roku Aegean Teal

Moc ziemi czy Aegean Teal, a może jeden i drugi?
Kolor cyraneczki pięknie komponuje się z kolorami: kremowym, brązowym i beżowym, jak te w upierzeniu cyraneczki na poniższym zdjęciu. Jeśli we wnętrzu zainspirujecie się tym pięknym zdjęciem, chcąc lub nie, połączycie ze sobą dwa kolory roku: Moc Ziemi (Dulux) i Aegean Teal (Benjamin Moore).
kolory roku 2021
Fot. Dariusz Podolak – birdwatching.pl

kolory roku 2021
Fot. Dulux – trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021: Moc Ziemi i Aegean Teal

Share Button
, ,
2 comments to “Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2021”
  1. W praktyce widać, że obecne trendy są oparte w dużej mierze na stylu vintage. Super sprawa. Projekty salonów retro zawsze wyglądają ciekawie, o czym przekonałem się już nie raz:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: