Pomysł na stare meble – DIY

Pomysł na stare meble – DIY
4 2 głosy

W każdym domu znajdują się stare podniszczone meble: komoda, szafa, stolik nocny, albo meble niespecjalnie urodziwe. Możemy się albo ich pozbyć, albo spróbować nadać im drugie życie. Gdy komoda, drzwi, czy szafa nie pasują już do naszego mieszkania, ale z sentymentu czy też ze względów finansowych nie możemy się z nimi rozstać, po prostu odmieńmy je. Zobaczcie łatwy pomysł na stare meble! Sposoby te można również wykorzystać do nowych i tanich mebli ze sklepów sieciowych, które nas nie zachwycają swoim pięknem.

pomysl na stare meble, nowe życie starych mebli

pomysł na stare meble, nowe życie starych mebli

Fot. Big-Trix: folia samoprzylepna: pomysł na starą komodę i drzwi

Folia samoprzylepna – pomysł na stare meble

Z pomocą przyjść mogą wzory dostępne w sklepach internetowych np. Big-Trix, które można zakupić w formie folii samoprzylepnej. Jeżeli dysponujecie zatem płaską powierzchnią w postaci frontów szaf czy szuflad lub chcecie mieć we własnym domu własnoręcznie odnowione drzwi, ten pomysł jest właśnie dla was.

pomysł na stare meble, nowe życie starych mebli

Fot. Big-Trix – folia samoprzylepna

Warto pamiętać również, że taką naklejkę na wymiar, można zamówić w wersji zalaminowanej, dzięki czemu nasza dekoracja będzie zdecydowanie bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia, a w dodatku będzie można ją delikatnie zmywać.

 pomysł na stare meble, nowe życie starych mebli

Fot. Big-Trix: folia samoprzylepna

Na końcu dodajmy nowe, oryginalne lub eleganckie uchwyty i stworzenia zagłówka!

pomysł na stare meble, nowe życie starych mebli

Fot. Big-Trix: folia samoprzylepna

Slow design – pomysł na indywidualne dekoracje

Opisane działania wpisują się w „slow design”, to termin który został po raz pierwszy użyty w 2002 roku przez Alistaira Fuad Luke`a, brytyjskiego wykładowcę wiedzy o designie, trenera. Zastosował on to sformułowanie w odniesieniu do designu przyjaznego środowisku naturalnemu, promującego indywidualne podejście i równowagę między spełnianiem potrzeb własnych, społeczeństwa, a także otoczenia. Aby sprostać założeniom slow design, czasem nie potrzeba wiele. Samodzielne odrestaurowanie mebli np. w stylu shaby chic, ręczne wykonanie drobnych dekoracji, decoupage pozwolą wprowadzić do wnętrza wyjątkowy czar i dumę z tego, że samodzielne zaaranżowaliśmy domową przestrzeń.

pomysł na stare meble, oryginalne dekoracje, dekoracje na zamówienie

Fot. Lotari – pomysł na indywidualny projekt poduszki

W praktyce slow design opiera się na wykorzystywaniu materiałów biodegradowalnych, promocji lokalnych przedsiębiorstw i twórczości oraz produkowanie rzeczy na zamówienie. Propagatorzy tego trendu stawiają na indywidualność oraz niepowtarzalność swoich produktów i tym zjednują sobie klientów. Każdy z nas może zaprojektować produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, stając się niedostępną nigdzie indziej, wyjątkową ozdobą wnętrza np. własne fotografie wykorzystane we wnętrzu jako fototapeta, czy nadruk na poduszce albo rolecie. Taką usługę Dec`N`Roll oferuje np. Lotari. Wydruk odbywa się przy użyciu tuszu lateksowego, który w około 80 % składa się z wody. Pozostałą część tworzą przyjazne środowisku, bezwonne barwniki i cząsteczki lateksu. Dla osób, które chciałyby, aby ich wnętrze było w pełni bezpieczne, przyjazne dzieciom i niepowtarzalne.

 pomysł na stare meble, oryginalne dekoracje, dekoracje na zamówienie

Fot. Lotari „Dec`N`Roll” – alternatywa dla gotowych i powtarzalnych produktów

Share Button
,
2 comments to “Pomysł na stare meble – DIY”
  1. slow design i upcycling nie jest nam obcy. my z kolei, zapewniamy drugie życie drewnianym europaletom, robiąc z nich przepiękne meble ekologiczne.
    pozdrawiamy i zapraszamy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: