Kolor roku 2021 według Pantone-Illuminating i Ultimate Gray

Kolor roku 2021 według Pantone-Illuminating i Ultimate Gray
5 1 głosy

„Praktyczny i niezawodny, a jednocześnie ciepły i optymistyczny”, siła i nadzieja – szarość 17-5104 Ultimate Gray i cytrynowy żółty 13-0647 Iluminating – tak Instytut Pantone uzasadnia wybór koloru roku, a raczej wybór dwóch kolorów roku 2021, po trudnym pandemicznym roku 2020. To kolor nadziei na to, że po burzy pojawi się słońce, ma nastawić nas pozytywnie na przyszłość.

Kolor roku 2021 według Pantone: Illuminating i Ultimate Gray

Fot. Pantone – kolor roku 2021 według Pantone

Pantone Color Institute od ponad 20 lat na podstawie analizy światowych trendów np. w modzie, filmach, wnętrzach co roku wybiera Color of the Year – czyli kolor roku wg Pantone. Na ogół kolor roku jest tylko jeden, ale już kilka razy w historii zdarzyło się tak jak i w tym roku, że Pantone wybrał duet kolorystyczny.
Kolor roku 2021 według Pantone: Illuminating i Ultimate Gray

Fot. Dulux – kolor roku 2021

Kolor roku 2021 czyli mariaż dwóch kolorów Illuminating i Ultimate Gray

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 to rozświetlające i ocieplające, pozytywne zestawienie kolorystyczne. Kiedy ludzie szukają sposobów, aby wzmocnić się energią, jasnością i nadzieją, by przezwyciężyć ciągłą niepewność, porywające i ośmielające odcienie zaspokajają naszą potrzebę witalności.
• PANTONE 13-0647 Illuminating to jasny i wesoły żółty, mieniący się energią, rozgrzewający żółty odcień, nasycony energią słoneczną.
• PANTONE 17-5104 Ultimate Grey jest z kolei symbolem opanowania i stabilności.
• Ośmielające połączenie PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 podkreśla nasząwrodzoną potrzebę bycia widzianym, rozpoznawalnym i słyszanym.

Kolory roku Illuminating i Ultimate Gray
Fot. Pantone – kolor roku 2021
colors Illuminating and Ultimate Gray
Fot. Dulux – kolor roku 2021

Jak kolory roku 2021 zastosować we wnętrzach?
Kiedy wiemy już, dlaczego takie zestawienie kolorystyczne prawdopodobnie będzie nam towarzyszyć nie tylko we wnętrzach, modzie ale i w innych obszarach życia, warto zobaczyć jak możemy je zastosować we wnętrzu. Szarość to spokojny i elegancki kolor, który przepięknie podbija kolor żółty, jest dla niego wdzięcznym i zarazem uspakajającym tłem.
color uf the year 2021
Fot. Collage W jak wnętrze – zdjęcia Pantone oraz meblegamma.pl

We wnętrzu jako bazę możemy wybrać szarość np. w kolorach ścian, sofy czy łóżka, a żółty wprowadzić jako element dodatkowy np. w kolorach krzeseł, poduszek czy drobnych dekoracji oraz kwiatów. Jeśli nie jesteście zwolennikami koloru żółtego, możecie potraktować to jako trawestację i zamiast kolor żółtego zastosować kolor złoty. Do tematu możecie podejść w jeszcze bardziej dowolny sposób i szary zastąpić srebrem, a żółty złotym. Jak oceniacie takie połączenie?

kolor roku 2021 szary i zolty
Fot. Collage W jak wnętrze – zdjęcia meblegamma.pl

Ja jestem fanką koloru szarego i bardzo lubię różne z nim kompozycje kolorystyczne np. z subtelnym różem, intensywnym żółtym lb spokojniejszym curry, limonkowym, turkusowym, pomarańczowym czy czerwonym. Jeśli nie intensywny żółty to może modny curry? Moim zdaniem to bardzo udany mariaż.
kolor roku 2021 szary i zolty

Fot. Dulux – kolor roku 2021

Share Button
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: