Kolekcje płytek zaprojektowane przez Macieja Zienia

Kolekcje płytek zaprojektowane przez Macieja Zienia
4.2 13 głosy

18 czerwca 2013 r. odbył się w Warszawie w „Winosferze” przy Chłodnej 31 ostatni event z cyklu Tubądzin Design Days ze znanym projektantem mody Maciejem Zieniem. Podczas spotkania zaprezentowano nowe kolekcje zaprojektowane przez Macieja Zienia: BERLIN i MONACO. 

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej ZieńFot. Maciej Łukomski/ Tubądzin

Tubądzin Design Days to cykl imprez skierowanych do wybranych architektów z pięciu miast: Poznania, Wrocławia, Gliwic, Krakowa i Warszawy. Spotkania łączą w sobie elementy warsztatu, rywalizacji, wspólnego ucztowania i kuluarowych rozmów. Podczas eventu chętni mogli wziąć udział w konkursie „Zainspiruj nas. Pokaż się w Bolonii” na zaprojektowanie płytek, w którym do wygrania jest wyjazd na wrześniowe targi Cersaie do Bolonii lub możliwość wyprodukowania projektu w dużym formacie. My oczywiście również podjęłyśmy się tego wyzwania :). Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 30 czerwca, trzymajcie kciuki!

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień

Fot. Maciej Łukomski/ Tubądzin

Wydarzenie uatrakcyjniły pokazy kulinarne Piotra Kucharskiego zwycięzcy konkursu Dzień dobry TVN „Gotuj o wszystko”, który w prezentowanych potrawach nawiązywały do miast – inspiracji kolekcji Tubądzin kreacja Maciej Zień.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej ZieńFot. PAVO DESIGN

Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin – znany między innymi z programu „Dekoratornia”, przybliżył wybrane kolekcje marki Tubądzin: Colours (kolekcja nie bojąca się koloru), Concrete (inspirowane betonem) i Livingstone (z kamieniem w roli głównej).

Słynny projektant Maciej Zień rozpoczął współpracę z Grupą Tubądzin w 2009 roku, podczas spotkania, opowiedział o swoich inspiracjach powstania kolkcji dla marki Tubądzin: najnowszych Berlin i Monaco, wcześniejszych: Paris, London, Barcelona i Tokyo. Tubądzin jako pierwsza z firm, zaprosiła do zaprojektowania swoich kolekcji projektanta z innej branży, z branży modowej, wyznaczając tym samym w Polsce nowy trend.

- Moja przygoda z marką zaczęła się pięć lat temu. Osoby z działu marketingu przyjechały do mnie z propozycją współpracy. Zaproponowano mi zaprojektowanie kolekcji płytek. Na początku zastanawiałem się dlaczego ja i skąd też padł wybór na mnie. Okazało się, że chcą podejść bardzo nietypowo do projektowania, żeby ktoś zaproponował coś całkowicie odmiennego, i żeby miał otwartą głowę na nowości. Chcieli stworzyć kolekcję modową, i też taką kolekcję postanowiłem stworzyć, nawiązując do modowych stolic, czyli Paryża, Londynu, Barcelony, Tokyo, czy Berlina i Monaco, jako stolica pełnego luksusu. Jeżeli mam opowiedzieć o inspiracjach, to oprócz tego, że te miasta są stolicami mody to te miasta mają odrębny charakter jeżeli chodzi o wnętrza, o architekturę i bardzo łatwo było to wszystko połączyć w spójne linie. Dla mnie jako projektanta bardzo ważne było stworzenie  kolekcji, która posłuży jak mi materiał do szycia, tak państwu jako produkt, którym można się bawić i który w sposób łatwy i ciekawy będzie mógł wypełnić wasze wnętrza. Kolejną rzeczą, na którą bardzo zwracałem uwagę projektując te kolekcje była modułowość, by można było zestawiać ze sobą jak puzzle. – mówił Maciej Zień.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej ZieńFot. PAVO DESIGN

Poniżej pokazujemy dwie najnowsze kolekcje płytek Macieja Zienia, zaprojektowane dla firmy Tubądzin:

Berlin i Monaco:

  • Płytki z kolekcji Berlin to płytki, których faktura załamuje się wzdłuż linii prostych do wewnątrz, gra światła natomiast wywołuje wrażenie że płytki są wypukłe. Drugą propozycją z tej linii są płytki imitującej beton. To linia nowoczesna, przełamana surowością, ale może też być złagodzona dużymi dekorami z wizerunkami kobiet.
  • Linia Monaco z kolei pasuje do wnętrz, które lubią przepych, podobnie jak wcześniejsza kolekcja Paris.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Berlin-Tubadzin Maciej Zień

Fot. Tubądzin, kolekcja Berlin

Miło nam poinformować, że linia płytek ceramicznych Berlin, zaprojektowana przez Macieja Zienia dla marki Tubądzin, została nagrodzona tytułem „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2013”.  Wyróżniając kolekcję Berlin Macieja Zienia spośród 15 innych nominowanych, Jury  wzięła pod uwagę: walory estetyczne linii płytek, funkcjonalność, wpisywanie się w światowe trendy wzornicze a także oryginalność koncepcji plastycznej.

Kosmopolityczność wielkiego miasta wyrażająca się w designerskich dekorach, światło znajdujące się w ciągłym ruchu, odbijane od błyszczących płytek o nieregularnej płaszczyźnie… Maciej Zień,  zainspirowany nocnym życiem jednej z największych i najbardziej kosmopolitycznych metropolii Europy, stworzył propozycję pełną charakteru i wielkomiejskiego blichtru – kolekcję opisuje Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Nasz projekt łazienki BERLIN by PAVO DESIGN możecie zobaczyć poniżej, a więcej na naszej stronie:

płytki Berlin Maciej Zień, Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień

Fot. PAVO DESIGN, projekt łazienki „BERLIN”

A poniżej prezentujemy kolekcję Monaco:

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Monaco płytki

Fot. Tubądzin, kolekcja Monaco

 

Poniżej prezentujemy wcześniejsze kolekcje zaprojektowane przez Macieja Zienia.

Linia London Piccadilly

z frezowanymi brzegami płytke będzie pasowała zarówno do wnętrz retro – z prostokątnymi białymi płytkami, jak i nowoczesnych – większe i w intensywnych kolorach: czerwieni, czy czerni i żółci.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, projekt łazienki PAVO DESIGN Maciej Zień London Piccadilly

Fot. PAVO DESIGN www.pavodesign.pl, projekt łazienki z kolekcją London Piccadilly

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, London Maciej Zień płytki

Fot. Tubądzin, kolekcje London  i Tokyo

Interesujące są płytki imitujące skórę węża, z linii Piccadilly Queensway, czy Louvre, które mogą zostać zastosowane nie tylko w łazience – zobacz dalsze aranżacje.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, London Queensway TubądzinFot. Tubądzin, kolekcja London Queensway

Linia Barcelona

nawiązuje w swej stylistyce do miasta Gaudiego. To doskonała propozycja do wielu pomieszczeń: kuchni, łazienki, czy restauracji.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Barcelona Tubądzin

Fot. Tubądzin, kolekcja Barcelona

Realizacje korytarzy, klatek schodowcyh, czy patio z płytkami podłogowymi Barcelona, od klasycznych propozycji do sprawiających wrażenie trójwymiarowości.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Barcelona TubądzinFot. Tubądzin, kolekcja Barcelona

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, kuchnia projekt PAVO DESIGN płytki Barcelona Tubądzin

Fot. PAVO DESIGN www.pavodesign.pl, projekt kuchni z kolekcją Barcelona

Jeżeli chcemy uzyskać wrażenie luksusu wybierzemy serię Paris lub Barcelona Palazzo.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień

Fot. Tubądzin, kolekcja Paris Opera i Louvre

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Zień Barcelona Tubadzin

Fot. Tubądzin, kolekcja  Barcelona Palazzo

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Zień Paris Bastille Tubądzin

Fot. Tubądzin, kolekcja Paris Bastille

Jeżeli lubimy wnętrza prostsze w swym wyrazie i bliższe natury na uwagę zasługuje również linia Tokyo. Płytki będą pasowały również do wnętrz zaprojektowanych w stylistyce Zen.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, łazienka Tokyo Taito Koto Tubądzin

Fot. Tubądzin, kolekcja Tokyo Taito i Koto

Pamiętajmy o tym, że możemy zastosować płytki nieszablonowo, użyć ich do aranżacji ściany w salonie, jadalni, czy nawet sypialni. Poniżej przykłady takich aranżacji w stylach luksusowych i nowoczesnych, bądź oszczędnych w swojej formie. Bardzo ciekawe są płytki z serii London Piccadilly z lustrzanym odbiciem.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Glam Paris Louvre Barcelona

Fot. Tubądzin, kolekcje London/Paris i Barcelona

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Tokyo Minato London Piccadilly

Fot. Tubądzin, kolekcje Tokyo i London

Do takich nieszablonowych propozycji należą również płytki z serii Tokyo imitujące płytę OSB, idealnie sprawdzą się we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych, mogą też zabawnie przełamać konwencję.

Macieja Zienia płytki, Tubądzin płytki Maciej Zień, Tokyo z motywem OSB

Fot. PAVO DESIGN, kolekcja Tokyo

Jeżeli szukacie innych inspiracji do zaprojektowania łazienki, zobaczcie nasz artykuł pt. „Łazienka – męska rzecz”: http://www.terazdom.info/lazienkameska-rzecz-w577.html. Można tu obejrzeć inne nasze projekty łazienek oraz inne kolekcje płytek.

Last updated: Październik 1, 2015 at 21:46 pm

Share Button
, , ,
2 comments to “Kolekcje płytek zaprojektowane przez Macieja Zienia”
  1. Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w artykuł. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: