Tapeta w roli głównej – pomysł na wnętrze

Tapeta w roli głównej – pomysł na wnętrze
5 3 głosy

Każde wnętrze można odmienić prostym zabiegiem dekoracyjnym jakim jest na przykład tapeta czy plakat. Nie wymaga to specjalnych zdolności dekoratorskich, wystarczy odrobina wyczucia kolorów czy designu. Często pytacie nas, czy tapety są wciąż modne, pamiętając te nie najpiękniejsze tapety z dzieciństwa, położone na każdej ścianie pokoju. Odpowiadamy zatem, tak, tapety są modne, ale obecnie projektujemy z nimi wnętrze nieco inaczej, zwłaszcza gdy mają wyrazisty wzór.

  • Jeżeli chcemy odmienić nasz pokój za pomocą wyrazistej tapety, połóżmy ją tylko na jednej ścianie.
  • Innym pomysłem jest położenie na dwóch ścianach w jednym pomieszczeniu różnych tapet, ale do tego trzeba mieć wyczucie w dobieraniu wzorów – najmniejsze ryzyko to wykorzystanie tapet z tej samej serii. 

Tapeta w roli głównej, pomysł na wnętrze z tapetą

Fot. Big-Trix (obraz)

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na wyraziste wnętrza, zobaczcie może coś Was zainspiruje!

Tapeta w roli głównej, pomysł na wnętrze z tapetą

Fot. Big-Trix (pomysł na schody z wykorzystaniem tapety) – tapeta w roli głównej

PROPOZYCJA 1: STYL EKO

Wszyscy ekomaniacy z pewnością uraczą się we wnętrzach nie tylko naturalnymi materiałami, ale i wzorami nawiązującymi do tych miejsc, w których dominuje bujna zielona roślinność. Wybierzcie tapetę nawiązującą do natury, dobierzcie eleganckie donice i praktyczny stojak na drewno. Żaden „eko ludek” nie powinien również zapomnieć o tym, że największym dobrem na świecie jest woda – a to już zamanifestować można dzięki obrazowi Water, symbolizującym ten najcenniejszy skarb na ziemi. 

Tapeta w roli głównej, pomysł na wnętrze z tapetą

Fot. Big-Trix (fototapety) i Make it home (dodatki) -  tapeta w roli głównej 

PROPOZYCJA 2: WESOŁA GEOMETRIA

Regularne kształty to domena tych osób, które pragną mieć zapięte wszystko na ostatni guzik. Dlatego w ich wnętrzach sprawdzą produkty nawiązujące do geometrii. Żeby nie było nudno dodajmy nieco kolorów, choć biało-czarne wnętrze z dodatkiem geometrii również będzie przepiękne. Geometryczne tapety i obrazy świetnie sprawdzą się w towarzystwie prostych dodatków, np. donicy „telewizora”, w której nie obejrzy się żadnego filmu, ale za to posadzi ulubioną roślinę.

Tapeta w roli głównej, pomysł na wnętrze z tapetą

Fot. Big-Trix (fototapety) i Make it home (dodatki)  tapeta w roli głównej

PROPOZYCJA 3: EPICKA NOWOCZESNOŚĆ

Szarość złamana kolorem np. żółtym, albo limonkowym, pomarańczowym, różowym, czerwonym czy turkusowym? Dlaczego nie! Aby stworzyć w domu wnętrze w takich tonacjach, wystarczy poszukać odpowiedniego wzoru na ścianę i dorzucić trochę odpowiednich akcentów, na przykład takich, jak w propozycji poniżej.

Tapeta w roli głównej, pomysł na wnętrze z tapetą

Fot. Big-Trix (fototapety) i Make it home (dodatki) - tapeta w roli głównej

PROPOZYCJA 4. BETONOWA SUROWOŚĆ

Beton to nowoczesny materiał we wnętrzu, idealny do loftów ale nie tylko. Jeżeli nie chcecie lub nie możciez zainwestować w betonowe okładziny ścienne, kupcie tapetę imitującą beton, a dokupcie jedynie betonowe dodatki. Zobaczcie jak tapeta z betonowymi płytami pasuje to prawie klasycznej tapety w pasy, grunt to dobrze dobrać kolory i wzory.

Tapeta w roli głównej, pomysł na wnętrze z tapetą

Fot. WJW: PAVO DESIGN (dobór tapet) i Morgan & Möller (betonowe dodatki) -  tapeta w roli głównej

beton-we-wnetrzach

 Fot. Morgan & Möller – betonowe meble

Share Button
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: