Jak łączyć wzory we wnętrzach

Jak łączyć wzory we wnętrzach
5 1 głosy

Łączenie wzorów jest modne, ale ryzykowne. Bądźcie czujni w doborze wzorów, ich ilości oraz rozmiarów zestawianych ze sobą deseni, by wnętrze nie stało się zbyt przytłoczone i by nie zapanował w nim chaos. Oprócz wyczucia, przyda się Wam kilka zasad, którymi dobrze się kierować, dlatego w tym artykule podpowiemy Wam jak łączyć wzory we wnętrzach.

jak łączyć wzory, łączenie wzorówFot. Benjamin Moore – łączenie wzorów, dwa kolory

Zabawcie się kontrastami barwnymi i różnymi wzorami, by uciec od monotonii w wystroju swojego mieszkania. Na początku proponujemy jednak postawić na kolory pastelowe lub monochromatyczne, dopiero gdy się upewnimy że sobie z tym radzimy, postawmy na bardziej żywe zestawienia kolorystyczne.

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Ikea – jak łączyć wzory w tkaninach, dwa kolory

  • Zacznijcie od kolorystyki. Stwórzcie neutralną bazę np. jednolitą tapicerkę sofy dla różnych wzorów poduszek, czy gładkie ściany dla różnych tkanin.

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Dekoria – łączenie wzorów w tkaninach wielokolorowych

  • Żeby różne wzory pasowały do siebie  np. kwiaty i kratki, kwiaty i pasy, motywy roślinne i kropki muszą je łączyć ze sobą te same barwy. Na początku wybierzmy jeden, ulubiony kolor bazowy i różne wzory. Najlepiej potrenować sobie tak, aby do gładkiej sofie dobierać wzorzyste poduszki. Jeżeli w tkaninach będzie więcej kolorów niż dwa, we wszystkich tkaninach musi znaleźć się przynajmniej ten sam jeden kolor. Średnio-zaawansowani niech wybiorą jeden ulubiony wzór przynajmniej z czterema kolorami. Z nich wybierzmy np. dwa – trzy kolory, które znajdą się w dodatkach oraz innych tkaninach.

jak łączyć wzory, łączenie wzorów jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Ikea – jak łączyć wzory w tkaninach wielokolorowych

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. made for bed – łączenie wzorów w panelach tapicerowanych

  • Sprawdzonym sposobem jest również dobieranie wzorów o różnych wielkościach np. jednego wzoru większego np. kwiaty i drugiego mniejszego, drobniejszego np. subtelne pasy lub kratka, albo drobne kwiatki. Zasada jest prosta, na dużych powierzchniach możemy zastosować większe wzory, a na mniejszych drobniejsze.

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Dekoria – jak łączyć wzory, dwa kolory

  • Bardzo dobrze sprawdzi się np. białe lub beżowe, monochromatyczne wnętrze, do którego wprowadzimy bardzo różne wzory i faktury. Takie wnętrze choć spokojne, nie będzie ani zimne, ani nudne.

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Dekoria – łączenie wzorów we wnętrzu monochromatycznym

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Fluffo – miękkie panele ścienne, łączenie wzorów geometrycznych

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Benjamin Moore – ja łączyć wzory geometryczne

  • Jeżeli nie ufamy swoim umiejętnościom, postawmy na gotowe kolekcje przygotowane przez producentów. Duże kwiaty połączone z dopasowanymi do nich pasami lub kratką stworzą wysmakowaną i interesującą całość.
  • A przy okazji, tych którzy lubią majsterkować, zachęcamy do stworzenia zagłówka lub oparcia z poduszek. Wystarczy, że górny rząd poduszek przymocujemy do deski lub listwy, a kolejne poduszki połączmy ze sobą sznurkami albo tasiemkami. Na takim zagłówku czy oparciu możemy przetestować swoje umiejętności łączenia wzorów i kolorów.

jak łączyć wzory, łączenie wzorów

Fot. Dekoria – łączenie wzorów w tkaninach wielokolorowych

Share Button
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: