Kolor morski i pastelowy błękit we wnętrzach

Oceń post

Mimo, iż kolorem roku jest Radiant Orchid, niektóre firmy na ten rok promują alternatywne kolory roku 2014. Dulux na przykład promuje kolor morski, a Benjamin Moore pastelowy błękit we wnętrzach – to dobra alternatywa dla osób, dla których kolor roku 2014 – Radiant Orchid nie jest  ulubionym kolorem. 

kolor morski we wnętrzach

Fot. Dulux

Kolor morski we wnętrzach

Kolor morski w odcieniu zieleni jest barwą wyrazistą. Bardzo dobrze łączy się z zielenią, kolorem szmaragdowym, błękitami, bielą i czernią.

kolor morski we wnętrzach

Fot. Dulux

- (…) we wnętrzach idealnie łączy naturalną harmonię zieleni ze spokojem błękitu. Najlepiej komponuje się z barwami neutralnymi chłodnych szarości jak i ciepłymi odcieniami drewna, będących dla niego naturalnym uzupełnieniem. To wyrazisty odcień, jest on jednak wyjątkowo wszechstronny i doskonale sprawdza się w różnych, nawet bardziej odważnych połączeniach kolorystycznych – zapewnia Danuta Baprawska, ekspert ds. koloru marki Dulux.

 kolor morski we wnętrzach

kolor morski we wnętrzach

Fot. Dulux

Morski idealnie komponuje się z odcieniami różu oraz ciepłą, żółtą ochrą – dodaje Karolina Chmielnik – Dubaj, stylistka wnętrz. – Bez obaw można połączyć go z innymi odcieniami morskiego turkusu, zieleni lub błękitu. Osiągniemy w ten sposób połączenia harmonijne (…).

kolor morski we wnętrzach

kolor morski we wnętrzach

Fot. Dulux

Pastelowy błękit we wnętrzach

 Z kolei Marka Benjamin Moore, jako kolor roku wybrała pastelowy błękit – „Breath of Fresh Air”. Kolor ten nadał ton całej palecie barw w 2014 roku. Dominują w niej pastelowe odcienie, dzięki którym wnętrze stanie się oazą spokoju, miejscem, w którym możesz odetchnąć po ciężkim dniu pracy, uwolnić myśli od codziennych spraw. Kolory są spokojne, radosne i świetliste. Mają sprawić, że do domu będzie się wracało z przyjemnością, a nawet wyczekiwało tego momentu. Bardzo dobrze łączy się z kolorem morskim, brązami i pudrowym różem.

kolor morski i pastelowy błekit we wnętrzach

kolor morski i pastelowy błekit we wnętrzach

Fot. Benjamin Moore

Ellen O’Neill, Dyrektor kreatywny marki Benjamin Moore tak opisuje ten kolor:

-  „Jest po prostu wspaniały, lekki i zwiewny. Czujemy się odkrywcami nowej, neutralnej barwy, dlatego określamy go new neutral. Oprócz tego, że pięknie prezentuje się we wnętrzu jest jednocześnie radosny, żywy i bardzo praktyczny”. (…) Może być on wykorzystywany na wielu różnych polach. Nowy kolor roku marki Benjamin Moore i paleta  Color Trends 2014 skupiająca jasne, pastelowe odcienie to rezultat obserwacji trendów kolorystycznych, które dominować będą w przyszłym roku w branży wyposażenia wnętrz, modzie, czy pop kulturze.

Każda z 23 barw, starannie wybranych przez markę Benjamin Moore, może być użyta praktycznie do każdego stylu i będzie współgrać z innymi kolorami z palety.

kolor morski i pastelowy błękit

  kolor morski i pastelowy błękit

kolor morski i pastelowy błękit

Fot. Benjamin Moore

kolor morski we wnętrzach

kolor morski we wnętrzach

Fot Westwing

Share Button
, ,
2 comments to “Kolor morski i pastelowy błękit we wnętrzach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: