S jak szmaragd – kolor roku 2013

Oceń post

Startujemy z naszym blogiem prawie w połowie roku 2013, mimo to wypada zacząć od trendów na rok 2013, a jest nim według Pantone kolor szmaragdowy (dokładnie PANTONE® Emerald 17-5641). Zapewne zastawiacie się na jakiej podstawie Pantone wybiera kolor roku, bo domyślacie się chyba, że tak po prostu go nie ogłasza :). Wybór koloru następuje po długotrwałych analizach m.in. obserwacji pokazów mody. Pantone jest firmą, która opracowała skalę kolorów, wykorzystywaną w pracy przez wiele zawodów – zwłaszcza drukarzy, grafików, projektantów.

szmaragd-pantone

Kolor ten bardzo dobrze będzie wyglądał w zestawieniu z turkusem oraz wszelkimi niebieskościami, limonką i żółtym, czyli z kolorami sąsiadującymi ze sobą na kole barw, dzięki temu otrzymujemy wyraziste ale harmonijne i bezpieczne zestawienie kolorów. Jest to dobre zestawienie dla osób, które nie lubią ostrych zestawień kolorystycznych. Każdy kolor, a zwłaszcza wyrazisty zawsze dobrze będzie wyglądał z kolorami neutralnymi tj. białym, szarym i czarnym. Więcej informacji o dobieraniu kolorów szukaj w zakładce Porady.

szmaragd-pantone-2

Fot. pantone.com

Symbolika koloru zielonego

(podajemy za Benjamin Moore) to kolor nadziei i równowagi, jest kolorem przyrody ale również otwartości i niedojrzałości. To kolor, który uspokaja i sprzyja podejmowaniu decyzji. Kolor ten lubią osoby tolerancyjne, opanowane.

szmaragd-pantone-21

collage4

Fot. pantone.com

Poniżej prezentujemy wybrane przez PAVO DESIGN rzeczy w kolorze szmaragdowym:

szmaragd-wnetrza_opisy

1. Lampa Fly Kartell 2. Lampa stołowa Mia Emerald 3. Komoda Diamond Emerald Boca do Lobo 4. Komoda Kare Design 5. Fotel Egg 6. Poduszka Contrast Pakamera.pl 7. Szklanka Rosenthall 8. Misa Sensual Studio Pakamera.pl 9. Fuga brokatowa Atlas

Łazienki w kolorze szmaragdowym

z bateriami zaprojektowanymi przez wielkiego designera Philippe’a Starck’a dla firmy Axor – Axor Starck Organic, czyż nie są eleganckie?:

axor_starck_organic_ambience_9

axor_starck_organic_ambience_12

Axor_Starck_Organic_Ambience_13

Axor Starck Organic Ambience

Axor Starck Organic

Fot. Axor

Wanna Sułtan obłożona mozaiką:

wanna sultan

Fot. czasnawnetrze.pl

 

 

newmedia-art

Fot. newmedia-art.pl

Pokoje

Fototapety ze szmaragdowym akcentem:

collage-tapety

Fot. newmedia-art.pl

 

Salon zielono-limonkowo-szmaragdowy:

urzadzamy pl

Fot. urzadzamy.pl

 

salon

Fot. pytanieomieszkanie.pl

Chętnych zapraszamy również do lektury artykułów

Share Button
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: