Maski karnawałowe – DIY

Oceń post

W tym roku karnawał trwa aż do końca lutego, przed Wami i Waszymi dziećmi niejedna impreza karnawałowa i to pewnie w przebraniu. Pokażemy jak prawie samemu zrobić oryginalne, niepowtarzalne maski karnawałowe (stworzenia zagłówka). Bazą będą kupione za kilka złotych (7-10 zł) maski papierowe w Empiku, a my pokażemy jak łatwo je przyozdobić, bez problemu możemy je zrobić razem z dziećmi.

maski karnawałowe DIY

Fot. W jak Wnętrze

Do przygotowania masek będą potrzebne:

  • Maski papierowe;
  • Farba akrylowa dobrze kryjąca (proponujemy srebrną lub złotą, ale może być dowolny kolor) – pędzel po niej myjemy tylko wodą;
  • Pędzel;
  • Koraliki i brokat do ozdoby (możemy wykorzystać pióra, ozdobne tasiemki, czy elementy z zepsutej biżuterii);
  • Klej z dziubkiem do brokatu/ koraliki (dziubek ułatwi nakładanie kleju, wybierzmy klej przeźroczysty  po wyschnięciu) – do prac precyzyjnych;
  • Pęseta.maski karnawałowe DIY

Fot. W jak Wnętrze 

 

 

 

Etapy prac – maski karnawałowe DIY:

  • Maski malujemy farba metaliczną i pozostawiamy do wyschnięcia. Farba schnie szybko, nie dodawajmy do niej wody, żeby papier się nie pomarszczył.
  • Planujemy wzór i dobór kolorów, które realizujemy poprzez nakładanie kleju (małe kropeczki) na maskę, a na nie nakładamy koraliki.
  • Pomagamy sobie pęsetą przy pracach precyzyjnych.
  • Pozostawiamy koraliki do wyschnięcia, następnie przymierzamy. Jeśli jakieś koraliki nam odpadną, poprawiamy dodając klej i gotowe!

Układając wzór, aby uzyskać jak najlepszy efekt, kierujmy się wyczuciem lub wiedzą związaną z dobieraniem kolorów.

Maski po karnawale możemy wykorzystać jako dekorację we wnętrzu.

maski karnawałowe DIY

maski karnawałowe DIY

Fot. W jak Wnętrze

Zakupy i koszt – maski karnawałowe DIY:

Maski (2 szt.), klej i koraliki kupiłyśmy w Empiku (34 zł), farbę akrylową w sklepie dla plastyków (29 zł), pędzel miałyśmy swój.

Farba świetnie sprawdza się do malowania ramek, czy metalowych elementów jak uchwyty i wsporniki – dużo jej zostanie – można ją wykorzystać do innych masek lub celów. Koralików starczy na co najmniej kolejne dwie maski. Koszt zrobienia jednej maski wyceniamy na ok. 15-18 zł za sztukę.

maski karnawałowe DIY

Fot. W jak Wnętrze

Share Button
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: