Meble nowoczesne i minimalistyczne

Oceń post

Jeszcze kilka lat temu wyznacznikiem designu z najwyższej półki były bardzo nowoczesne, wręcz futurystyczne formy, krzykliwe wzory i pełne kolorów meble. Dzisiaj coraz więcej osób ucieka od tego trendu i poszukiwane są proste formy, spokój, nieskomplikowanie i odrobina klasyki świetnej jakości. Coraz bardziej popularne są meble nowoczesne i minimalistyczne.

meble retro , meble nowoczesne i minimalistyczneFot. Le Pukka, Seria Guides marki FewChairs

Meble nowoczesne i minimalistyczne

Odpowiedź na tego typu potrzeby znalazła marka FewChairs. Jest to polski producent minimalistycznych mebli, prostych i spokojnych w swej formie, o stonowanych, delikatnych kolorach. Ponadto firma przykłada szczególną wagę do jakości swoich produktów, z powodzeniem dorównując w tej kwestii światowym producentom.

meble kubiczne, meble Bricks, meble nowoczesne i minimalistyczne

Fot. Le Pukka, Seria Bricks marki FewChairs

Kolorystyka mebli FewChairs to stonowane, spokojne barwy jak brąz, szarości, beże i uniwersalna biel.

- FewChairs idealnie wypełnia lukę na rynku polskiego designu mebli, które można zaplanować w zasadzie każdym mieszkaniu, biurze czy kawiarni. Projekty są proste, ale wyraziste i bardzo dobrej jakości, a jednocześnie nie wygórowane cenowo. W zależności od tego w jakim stylu sofę czy fotele ustawimy przy stoliku kawowym od FewChairs, efekt może być odmienny, a my możemy grać formą i kolorem – mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka concept store.

 meble Levels,meble nowoczesne i minimalistyczneFot. Le Pukka, Seria Levels marki FewChairs

Meble kubiczne

Od niedawna ekspozycja mebli FewChairs dostępna jest w Le Pukka concept store. Pomieszczenia tego warszawskiego showroomu zmieniły się w nowocześnie zaaranżowane domowe wnętrza, w których zagościły: niskie kwadratowe i prostokątne stoliki kawowe, szafki wiszące, które aby otworzyć rozsuwa się na boki oraz komody o klasycznym designie w nowoczesnej odsłonie.

meble Bricks, meble minimalistyczne, meble kubiczne

Fot. Le Pukka, Seria Bricks marki FewChairs

Meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w większości są to lakierowane na błysk powierzchnie występujące w połączeniu z fornirowanymi, naturalnymi elementami. Meble mogą być również lakierowane matowym lakierem.

meble nowoczesne i minimalistyczne, meble LevelsFot. Le Pukka, Seria Levels marki FewChairs

Fewchairs to meble, których wysoka jakość uzyskiwana jest przez połączenie najnowocześniejszych technologii produkcji przemysłowej z ogromną dbałością o detale produktu. Trzy zakłady produkujące meble Fewchairs to najnowocześniejsze w Europie linie lakiernicze i urządzenia do obróbki materiałów drzewnych, oraz najbardziej zaawansowane okucia i akcesoria. To również wywodząca się z tradycyjnego rzemiosła, wiedza i kompetencje w sztuce stolarskiej – w doborze okleiny, projektowaniu połączeń i zastosowaniu elementów z drewna. Dzięki temu udało się stworzyć meble nowoczesne i minimalistyczne.

stolik Daytime, meble nowoczesne i minimalistyczneFot. Le Pukka, stolik Daytime marki FewChairs

Meble retro

Naszym zdaniem na największą uwagę zasługuje seria Guides, gdyż swoim wzornictwem nawiązuje do designu skandynawskiego, szczególnie duńskiego wzornictwa. Komody Guides przywołują na myśl meble retro.

 meble nowoczesne i minimalistyczne, meble retro, meble GuidesFot. Le Pukka, Seria Guides marki FewChairs

Przykładowe ceny produktów FewChairs:

- Seria Bricks – szafka ścienna od 3 499 zł, stolik kawowy od 2 799 zł,

 - Seria Levels – szafka od 3 299 zł, komódka od 4 499 zł,

- Seria Lightray – stolik kawowy od 2 499 zł,

 - Seria Guides – szafki od 2 499 zł.

meble nowoczesne i minimalistyczne, stolik Lightray, stolik kawowy drewnianyFot. Le Pukka, Seria Lightray marki FewChairs

meble nowoczesne i minimalistyczne, meble retro, meble Guides

meble nowoczesne i minimalistyczne, meble retro, meble GuidesFot. Le Pukka, Seria Guides marki FewChairs

meble nowoczesne i minimalistyczne, meble Levels

Fot. Le Pukka, Seria Levels marki FewChairs

meble nowoczesne i minimalistyczne, meble BricksFot. Le Pukka, Seria Bricks marki FewChairs

Share Button
, ,
One comment to “Meble nowoczesne i minimalistyczne”
  1. Niezłe, ale bardziej wolę połączenie minimalizmu i praktyczności. Praktyczność wymusza niejako prostotę form, a przez to jest bardziej „długowieczna” i meble nie wyglądają niemodnie po paru latach (te z tym białym fotelem wyglądają jak z lat 70). Ostatnio sprawiłem sobie taką ławę – jest superpraktyczna, a w wyglądzie minimalistyczna i nowoczesna, nie prędko się „opatrzy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: