W każdym domu znajdują się stare podniszczone meble: komoda, szafa, stolik nocny, albo meble niespecjalnie urodziwe. Możemy się albo ich pozbyć, albo spróbować nadać im drugie życie. Gdy komoda, drzwi, czy szafa nie pasują już do naszego mieszkania, ale z sentymentu czy też ze względów finansowych nie możemy się z nimi rozstać, po prostu odmieńmy je. Zobaczcie łatwy pomysł na stare meble! Sposoby te można również wykorzystać do nowych i tanich mebli ze sklepów sieciowych, które nas nie zachwycają swoim pięknem.
Fot. Big-Trix: folia samoprzylepna: pomysł na starą komodę i drzwi
Folia samoprzylepna – pomysł na stare meble
Z pomocą przyjść mogą wzory dostępne w sklepach internetowych np. Big-Trix, które można zakupić w formie folii samoprzylepnej. Jeżeli dysponujecie zatem płaską powierzchnią w postaci frontów szaf czy szuflad lub chcecie mieć we własnym domu własnoręcznie odnowione drzwi, ten pomysł jest właśnie dla was.
Fot. Big-Trix – folia samoprzylepna
Warto pamiętać również, że taką naklejkę na wymiar, można zamówić w wersji zalaminowanej, dzięki czemu nasza dekoracja będzie zdecydowanie bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia, a w dodatku będzie można ją delikatnie zmywać.
Fot. Big-Trix: folia samoprzylepna
Na końcu dodajmy nowe, oryginalne lub eleganckie uchwyty i stworzenia zagłówka!
Fot. Big-Trix: folia samoprzylepna
Slow design – pomysł na indywidualne dekoracje
Opisane działania wpisują się w „slow design”, to termin który został po raz pierwszy użyty w 2002 roku przez Alistaira Fuad Luke`a, brytyjskiego wykładowcę wiedzy o designie, trenera. Zastosował on to sformułowanie w odniesieniu do designu przyjaznego środowisku naturalnemu, promującego indywidualne podejście i równowagę między spełnianiem potrzeb własnych, społeczeństwa, a także otoczenia. Aby sprostać założeniom slow design, czasem nie potrzeba wiele. Samodzielne odrestaurowanie mebli np. w stylu shaby chic, ręczne wykonanie drobnych dekoracji, decoupage pozwolą wprowadzić do wnętrza wyjątkowy czar i dumę z tego, że samodzielne zaaranżowaliśmy domową przestrzeń.
Fot. Lotari – pomysł na indywidualny projekt poduszki
W praktyce slow design opiera się na wykorzystywaniu materiałów biodegradowalnych, promocji lokalnych przedsiębiorstw i twórczości oraz produkowanie rzeczy na zamówienie. Propagatorzy tego trendu stawiają na indywidualność oraz niepowtarzalność swoich produktów i tym zjednują sobie klientów. Każdy z nas może zaprojektować produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, stając się niedostępną nigdzie indziej, wyjątkową ozdobą wnętrza np. własne fotografie wykorzystane we wnętrzu jako fototapeta, czy nadruk na poduszce albo rolecie. Taką usługę Dec`N`Roll oferuje np. Lotari. Wydruk odbywa się przy użyciu tuszu lateksowego, który w około 80 % składa się z wody. Pozostałą część tworzą przyjazne środowisku, bezwonne barwniki i cząsteczki lateksu. Dla osób, które chciałyby, aby ich wnętrze było w pełni bezpieczne, przyjazne dzieciom i niepowtarzalne.
Fot. Lotari „Dec`N`Roll” – alternatywa dla gotowych i powtarzalnych produktów
slow design i upcycling nie jest nam obcy. my z kolei, zapewniamy drugie życie drewnianym europaletom, robiąc z nich przepiękne meble ekologiczne.
pozdrawiamy i zapraszamy :)
Bardzo fajne robicie meble :)