Ogrzej się dizajnem, czyli grzejnikowa rewia mody

Oceń post

Idzie jesień i zima pora więc się ogrzać. Czasy, kiedy grzejnik był tylko grzejnikiem są już passé. Dziś pełnią we wnętrzu zarówno funkcję grzewczą, jak i dekoracyjną.

Są grzejniki ozdobne nowoczesne i retro, są takie, które nie wyglądają jak grzejniki a jak obraz, lustro lub rzeźba, czy element dekoracyjny wnętrza. Wśród perełek designu znajdziemy zarówno grzejniki elektryczne, jak i tradycyjne, które możemy podłączyć do sieci centralnego ogrzewania. Przed wami grzejnikowa rewia mody.

grzejnikowa rewia mody, kalmar vintage grzejnik

Fot. Kalmar

NOBLIWA ELEGANCJA, czyli grzejnikowa rewia mody

 Grzejniki z kamienia, czy metalowe z serii Kalmar styl np. w stylistyce retro, dodadzą eleganckim wnętrzom luksusowego wykończenia.

 • WarmTouch – to seria eleganckich, dekoracyjnych promienników podczerwieni wykonanych z naturalnego kamienia i aluminium. Płyta czołowa jest wykonana z naturalnego kamienia, którego gatunek można wybrać spośród tych oferowanych przez producenta. Kolekcja WarmTouch stanowi propozycję dla osób, które chcą podkreślić elegancki i prestiżowy charakter wnętrza szlachetnymi jak sama natura środkami. Struktura kamienia pozwala oddawać skumulowane ciepło nawet do dwóch godzin po odłączeniu zasilania. Bogactwo rodzajów kamienia stwarza nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

grzejnikowa rewia mody, Kalmar styl kaloryfer

Fot. Kalmar

 • PureTouch – to seria eleganckich, dekoracyjnych promienników podczerwieni wykonanych z naturalnego onyksu. Płyta czołowa jest wykonana z naturalnego onyksu, którego   gatunek można wybrać spośród tych oferowanych przez producenta. Piękno zaklęte w świetlistej tafli onyksu. Czarujący, delikatny, niepowtarzalny efekt. Wzbudzający emocje diament w kolekcji. Takie wyobrażenia towarzyszyły tworzeniu wyjątkowej kolekcji iluminacyjnych grzejników onyksowych. PureTouch uwodzi magią i jest synonimem tajemniczego piękna przeznaczonego dla osób szukających unikatów. Światło sączące się z kamienia tworzy kompozycje, których kształt i wielkość zależą tylko od wyobraźni. Jest niepowtarzalny jak dzieło sztuki.

grzejnikowa rewia mody, Kalmar-styl-kaloryfer

Fot. Kalmar

 • Poniżej prezentujemy grzejniki w stylu retro:

grzejnikowa rewia mody, Kalmar styl grzejnik

grzejnikowa rewia mody, Kalmar, stylowy kaloryfer

 • Grzejnik, który wykorzystał w swoim wnętrzu Maciej Zień przypomina antyk z francuskiej kamienicy, jest to jednak współczesny projekt, stylizowany na dawne kaloryfery. Żeliwna i tradycyjna forma jest ozdobiona inkrustowanym motywem. Taki kaloryfer stanowi niewątpliwą ozdobę wnętrza.

grzejnikowa rewia mody, Maciej Zień, home, grzejnik retro, designerski grzejnik

Fot. Zień Home

Grzejniki ozdobne takie jak parawan (Kalmar Screen), czy z efektowanym wzorem rokoko (Heatwave) idealnie zgrają się z wnętrzami w stylu glamour.

 • Heatwave – nowatorski grzejnik – rzeźba w stylu rokoko wykonany z masy ceramicznej. W swoim katalogu producent definiuje cztery rozmiary (od jednego do czterech segmentów), ale dzięki modułowej budowie łatwo można uzyskać modele większe, lub o innym układzie segmentów. Na zdjęciu obok widoczny model złożony z trzech segmentów.

grzejnikowa rewia mody, grzejnik Heatwave Jaga, designerski grzejnik

grzejnikowa rewia mody, Kalmar screen grzejnik

Fot. Kalmar

Grzejnik możemy „ukryć” w eleganckim wnętrzu, gdy wybierzemy te w formie rzeźby, lustra, czy elementu dekoracyjnego dopasowanego stylistycznie do wnętrza. W tej kategorii zasługują na uwagę:

 • Grzejniki – lustra z kolei sprawią, iż grzejnik „przestanie być widoczny”. Idealnie odnajdą się zarówno we wnętrzach stylizowanych, glamour, czy nowoczesnych, ale eleganckich. Na przykład seria TotalReflection – to seria eleganckich, dekoracyjnych promienników podczerwieni wykonanych ze szkła i aluminium. Płyta czołowa grzejnika, to w pełni funkcjonalne, wysokiej jakości lustro. Ramka grzejnika w wykonaniu standardowym ma kolor srebrny. Na zdjęciu grzejnik z ramką dekoracyjną „Koala”.

grzejnikowa rewia mody, grzejnik lustro

 • Absolut – grzejnik – lustro o dużej mocy grzewczej.

grzejnikowa rewia mody, kalmar absolute grzejnik lustro

 • Grzejniki rzeźby:
 • Kalmar Adagio -  wolnostojący grzejnik w formie harfy.

grzejnikowa rewia mody, kalmar adagio, grzejnik harfa rzeźba

Fot. Kalmar

 • Na uwagę zasługuje Kalmar Park – wolnostojący grzejnik ze stali nierdzewnej, w formie stylowej ławki.

grzejnikowa rewia mody, kalmar kaloryfery

Z kolei grzejniki w stylu vintage będą odpowiednie do mieszkań w starych kamienicach, czy loftach. Sprawdzą się na tle ścian z cegły lub niewykończonego betonu.

grzejnikowa rewia mody, kalmar vintage kaloryfer

grzejnikowa rewia mody, kalmar vintage kaloryfer

grzejnikowa rewia mody, kalmar styl kaloryfer vintage

Fot. Kalmar

INTRYGUJĄCY, ODWAŻNY I NOWOCZESNY DESIGN

Do nowoczesnych wnętrz pasować będą grzejniki o odważnym dizajnie.

 • Kalmar Akcent - grzejnik w formie węża – występuje w dwóch wersjach – z wężem nawiniętym na haku i poziomym relingu.

grzejnikowa rewia mody, RAGAINI grzejnik wąż

Fot. Kalmar

 • Kalmar Spin – grzejnik w kształcie agrafki, dostępny w chromie lub w kolorach, zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej.

grzejnikowa rewia mody, kalmar spin

Fot. Kalmar

 • Kalmar Milano T – to oryginalne, odważne wzornictwo. Grzejnik dostępny w różnych wysokościach, w wersjach naściennych i wolnostojących.

grzejnikowa rewia mody, kalmar milano nowoczesne grzejniki

 • Kalmar Addon – grzejnik układanka, dzięki modułowej konstrukcji poza tradycyjnymi prostokątnymi formami dostępny jest także w nieregularnych kształtach. Addon oprócz standardowego montażu na ścianie znakomicie spisuje się w roli ażurowego przepierzenia – ścianki działowej.

grzejnikowa rewia mody, kalmar addon grzejnik przepierzenie

 • Kalmar Sector – grzejnik o nowatorskim wykończeniu płyty czołowej nawiązujący swą formą do dobrze znanych wszystkim klocków Lego. Ciekawy efekt daje montaż np. dwóch grzejników obok siebie.

grzejnikowa rewia mody, kalmar sector, grzejnik klocki

 • Kalmar Cortina i Milano – grzejniki przypominającenowoczesny obraz. Dostępne również z wybranymi nadrukami.

grzejnikowa rewia mody, kalmar cortina grzejnik obraz

grzejnikowa rewia mody, kalmar milano grzejnik obraz

grzejnikowa rewia mody, kalmar nadruk flaga amerykanska

Fot. Kalmar

 • Grzejniki Cinier np. Origine, Fusion, czy Sculptoral – wykonane są ze specjalnej odmiany zmielonego a następnie utwardzonego za pomocą wypalania kamienia. Występują wersje standardowe, wersje z dodatkowym ożebrowaniem z tyłu grzejnika zwiększające siłę grzania oraz wersje możliwe do podłączenia do źródła wody lodowej stwarzające możliwość chłodzenia pomieszczenia w okresie letnich upałów (jednocześnie będące grzejnikiem w okresie zimowym). Dzięki unikalnej technologii grzejniki te emitują bardzo przyjemne w odbiorze promieniowanie cieplne, z większym udziałem radiacji niż konwekcji.

grzejnikowa rewia mody, kalmar cinier orygine

grzejnikowa rewia mody, kalmar cinier fusion, nowoczesny grzejnik

grzejnikowa rewia mody, kalmar cinier sculptural, grzejnik rzezba

DESIGN DREWNA

Na rynku znajdziemy również grzejniki z powierzchnią przypominającą drewno.

grzejnikowa rewia mody, iradium fluter

 

 • Kelly i Bag – to dekoracyjne, przenośne, elektryczne promienniki podczerwieni.

grzejnikowa rewia mody, kelly przenosny grzejnik

grzejnikowa rewia mody, Grzejniki z drewna, grzejniki Design

Fot. Kalmar

 • W tej kategorii produktów na uwagę zasługuje Meo Bau, ciepłe posłanie dla psa lub kota.

grzejnikowa rewia mody, meo bau grzejnik posłanie dla kota i psa

Fot. Kalmar

Po takim przeglądzie przyznacie chyba, że to prawdziwa grzejnikowa rewia mody.

Share Button
, ,
4 comments to “Ogrzej się dizajnem, czyli grzejnikowa rewia mody”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach w mailu

Dołącz do innych czytelników: